Csabai Kolbászfesztivál

Csabai Kolbászfesztivál Az igazi "Csabai":
"A csabai kolbász alapvető fűszere a paprika. A paprikán és són kívül tesznek ugyan bele köménymagot és fokhagymát is, de sem a só, sem a köménymag, sem a fokhagyma íze nem ütközhet ki belőle, külön egyik sem érvényesülhet a többi rovására, szép harmóniában olvadnak össze..."

Programok:
*b*OKTÓBER 20. csütörtök*/b*

10:00 Disznóvágás bemutató a Csabai Kolbászklub közreműködésével a Sportcsarnok udvarán
Idősek világnapja - Kezdődik a megye nyugdíjas klubjainak találkozója a csarnokban és kolbászkészítő versenye a Borvigadalom sátrábanAgrárfórum a sertéstenyésztésről a Békés Megyei Agrárkamara szervezésében
Helyszín: Megyeháza, Békéscsaba, Derkovits sor 2.

13:00
Disznóvágás bemutató

14:00
A Csabahús Kft. és a Csabai Kolbászklub tombolasorsolása

15:00
A Zwack József Szakiskola tanárainak és tanulóinak ételkészítési bemutatója

15:30
A Csabai Kolbászklub és a Borrendek felvonulása a Csaba Centertől a Városházáig a Körösparti Vasutas Fúvósok közreműködésével

16:00
A Személy, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara díjátadása

16:30
Én így csinálom a kolbászt Benke László olimpiai bajnok mesterszakács bemutatója

17:30
A FESZTIVÁL ünnepélyes megnyitója

A Belencéres Néptáncegyüttes műsora


20:00
Demjén Ferenc koncertje a Paksi Atomerőmű Rt. támogatásával


*b*OKTÓBER 21, péntek*/b*

10:00 Disznóvágás-bemutató a Sportcsarnok udvarán

10:00
Disznóvágás-bemutató a Sportcsarnok udvarán

10:00
Országos Ifjúsági Ételkészítő verseny a Zwack József Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskola szervezésében
Helyszín: Szakképző Iskola, Békéscsaba, Gyulai út 32.

11:00
Országos Ifjúsági Terítési Verseny a Zwack József Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskola szervezésében
Helyszín: Városi Sportcsarnok

14:00
A Csabahús Kft. tombolasorsolása

15:00
Így készül a kolbász az Uhrin családban - bemutató

16:00
A szakácsverseny és a terítési verseny eredményhirdetése

17:00
A Csabai Kolbászklub tombolasorsolása

18:00
Nyisztor György Hagyományőrző Táncegyüttes bemutatója

19:00
Song-Song zenekar, vendég Paczuk Gabi

20:30
Békés Est Party - a Crystal koncert


*b*OKTÓBER 22, szombat*/b*

10:00 - 12:00 Térzene - Tótkomlósi Fúvószenekar
Kolbászgyúrás a csarnok kűzdőterén és a borvigadalmi sátorban

12:00
Országos Rejtvényfejtő Verseny az
Ifjúsági Házban (Békéscsaba, Derkovits sor 2.)

12:30 - 20:00
Szórakoztató műsor:
Balassi Táncegyüttes, kísér a Ludas Zenekar, köreműködnek a Szólótáncfesztivál díjazottjai, Stefi és Zsizsi, Grandmother's Jam, Szolnoki Tibor és Zsadon Andrea


Közben:
14:00 A Csabahús Kft. tombolasorsolása
16:30 a keresztrejtvényfejtő verseny eredményhirdetése
17:00 a Csabai Kolbászklub tombolasorsolása
18:00 A kolbászkészítő verseny eredményhirdetése

20:30
Apostol Együttes koncertje


*b*OKTÓBER 23, vasárnap*/b*

10:00 Térzene - Csorvási Ifjúsági Fúvószenekar

10:00-16:00
Gyermekjátszó - a Bábika Játszóház kézműves és játék programja, Tücsök Zenekar, Boka Gábor Bábszínháza

11:00
Kaláka együttes

12:30
A szárazkolbászok versenye - döntő a színpadon

13:30
Ételkészítési bemutató

14:00
A Csabahús Kft tombolasorsolása

14:30
La Bomba Zenekar koncertje

17:00
A Csabai Kolbászklub tombolasorsolás

18:00
A szárazkolbász és savanyúság verseny eredményhirdetése

19:00
Balázs Klári és Korda György koncertje


A rendezők a műsor- és szereplőváltozás jogát fenntartják!

A vendéglős és boros sátrakban szórakoztató zene
A kiállítás és vásár minden nap 11:00 - 19:00 óráig tekinthető meg

további hírek

2005-10-18 15:53:45